Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Dargas » 16. 2. 2010 16:25

Black Baron píše:Tak tohle je konec .to bude věčnej boj :evil: Já jsem příznivcem Kawasaki ale vlastním i jiné značky hlavně Japan 4 válce.
A líbí se mi Cafe racer a motky převážně classic rád se podívám i na dvouválce nedej bože obráceně nasazené :twisted:( pro medvěda :D ).Hlavně ani všechna Cafe nechutnaj stejně.


podpis!

btw. predtim se v urcitem duchu stavelo z toho, co bylo, tak se holt ted taky stavi z toho, co je, ne?
stejne se nikdy nic nebude libit vsem.....
Kawasaki Zephyr 550
Dargas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 879
Registrován: 25. 9. 2009 23:14
Bydliště: Jihlava

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Jirka » 16. 2. 2010 20:40

Tak to taky zkusím:
1. Motor: vzducháč, nejlépe dvou ( tří ) válec, obsah bych neomezoval - je zhruba dán počtem válců - tak do litru
2. Rám: klasika -t.j. trubky, klasická zadní kyvka - 2 tlumiče, klasická přední vidlice, min. počet prvků nastavení
3. Kola: samozřejmě nejlépe drátová,ale mohou být i lítá nebo kovaná, brzdy jak bubnové tak kotouče
4. Příslušenství: kulaté světlo,jednosic,úzká řídítka,všechno zbytečné pryč, pokud možno žádné plasty.
5. Co nejnižší hmotnost, pokud možno poladěný motor, perfektní brzdy,vše s cílem co nejlepší ovladatelnosti a jízdních vlastností. Dokonalý zvuk.
PS.
Pěkně se to píše, ale když se chce, aby to za něco stálo přijde to na pěkný balík. Když tak o tom přemýšlím, za moji Guzzi jsem dal skoro 40.000,-, k dnešku do ní vrazil skoro 20 a ještě tak 15-20 budu muset, aby to bylo jakš takš hotový. Když to sečtu,jsem na skoro 80.000,-.A to nepočítám práci. Tak si někdy říkám, jestli nejsem cvok. Při dnešních cenách bych za to měl slušnou zánovní motku bez práce. Ale zase café je café.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Hollas » 16. 2. 2010 20:44

Za mě:
Tak jak si ho představuju já sám pro sebe :-) dělejte si kafča jaký chcete, já si taky udělám to svoje vysněný :-P
Obrázek
Hollas
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2141
Registrován: 28. 9. 2009 19:01
Bydliště: Zlín

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Black Baron » 16. 2. 2010 21:23

Frames píše:...a ještě musí být lehký, dost "průhledný" (a rám kulaté ocel. trubky), kola min. 18 palců, 19" neškodí a kotouče nééééééééééé. A s "extravagantním vzhledem" se teda asi nesmířím...(nebo - co to vlastně je?)


Tak tohle asi čeká moje vnuky :x sem rád že jsem v době kdy se ještě dá jezdit na MOTORkách a na benzín. :twisted:
voltra-electric-concept.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Black Baron
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 57
Registrován: 22. 11. 2009 22:43
Bydliště: Klatovy

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod PJ_1986 » 16. 2. 2010 22:57

Extravagantní vzhled? Myslim, že v dnešní době jednodílnejch kobošek a sportovních litrů je vrcholem extravagance spíš ta jízda na kafáči ;)
užívám silnice na schizofrením jednobuchu od Hondy :)
PJ_1986
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 791
Registrován: 29. 11. 2009 15:58
Bydliště: Litoměřice

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Hashish » 17. 2. 2010 05:44

Tak já přispěju taky svou troškou do mlýna...:-)
1.Země původu: tak to je mi celkem jedno, i když nejlepší by byla Anglie
2.Motor: vzduchem chlazený čtyřtakt, ale i dvoutakt. Počet válců 1 až 6, plnění karburátorem(y).A velmi podstatný je kickstart!!! No a nejlepší je čtyřtaktní 1-
válec.
3.Rám: Tak tady bych měl být striktně pro kulaté trubky, leč mně se líbí i kafáče z motocyklů s lisovaným plechovým rámem a podvěšeným motorem apod. Třeba NSU Max. Nebo i MotoBi a Aermacchi... A musí mít vzadu tva tlumiče.
4.Příslušenství: řídítka typu "M", nebo dvoudílná. Kola drátová i stará litá, brzdy bubnové, ale klidně i kotouče. Jednosic a možno i malá kulatá kapotka - ale i klasická závodní celokapota. Výfuk "megaphon"...
Pro mně je důležité, aby byl motocykl staršího data výroby - nové motorky mi nic moc neříkají. I když třeba Enfield, či nová MG V7 se mi líbí.
Hashish
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 27
Registrován: 10. 1. 2010 16:21
Bydliště: Bohumín

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod KubaB12 » 17. 2. 2010 11:17

1. vzducháč, asi nejlépe 2 válec, objem libovolný
2. vzadu 2 tlumiče
3.drátěná kola, nebo staré liťáky
4.karburátory, přímé filtry
5.přebytečné věci odřezat
6. 1 sedlo
7.kickstart by byl výbornej
KubaB12
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 145
Registrován: 29. 9. 2009 14:52
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Garage Cafe » 17. 2. 2010 12:30

Super příspěvky, díky moc. Je vidět že názorů je mnoho a to je dobře, protože se hodně rozšiřuje pole zájmu. Nicméně z toho vyjde hodně dobrý náhled.
Garage Cafe
 

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod speedmax » 17. 2. 2010 12:58

Popisů je dost a hezkých. Podstatou je, ten návrat k jednoduchosti, kdy motorky byly ještě motocykly, voněly benzínem, třeba i olejem, bylo na co koukat, jízdu si člověk užil a přesto adrenalin. Poprat se s ní v zatáčkách a zatahat za plyn a po vyjíždce se vrátit domů příjemně unavenej. Takový opravdový únik z uspechané doby.Proto CAFE
A je jedno jak vypadá a z čeho je, každý se s tím popral po svým....
speedmax
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 744
Registrován: 7. 10. 2009 06:58
Bydliště: Sever

Re: Jak má podle Vás vypadat Cafe Racer???????

Příspěvekod Jirka » 17. 2. 2010 13:08

speedmax píše:Popisů je dost a hezkých. Podstatou je, ten návrat k jednoduchosti, kdy motorky byly ještě motocykly, voněly benzínem, třeba i olejem, bylo na co koukat, jízdu si člověk užil a přesto adrenalin. Poprat se s ní v zatáčkách a zatahat za plyn a po vyjíždce se vrátit domů příjemně unavenej. Takový opravdový únik z uspechané doby.Proto CAFE
A je jedno jak vypadá a z čeho je, každý se s tím popral po svým....


Moc hezky jsi to shrnul.
Jirka
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1698
Registrován: 1. 10. 2009 21:45
Bydliště: Blansko

PředchozíDalší

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků