TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Diskuze o motorkách ve stylu caféracer.

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod modryperak » 19. 10. 2010 12:43

Také se považuji za jawaře, ale podobné věci mi prostě rozum nebere. Já osobně vidím tuto situaci dnes již jako dobře rozjetý a předem velmi pečlivě připravený obchod s cílem dosáhnout maximální ceny.Pár roků zpět se podle mne dohovořilo několik-nevím kolik pánů znalých věci a rozdělili si určité sektory,kterým se budou věnovat.Silniční motocykly závodní,soutěžní motocykly,terenní motocykly a postupně začali národu českému předkládat tkzv.unikáty,různé mezitypy,prototypy a další typy s tím,aby všichni hledali co kde doma po půdách mají.Každý chtěl objevit raritu a když někdo něco objevil,tak se ptal těchto "odborníků" jak a co . A odborník milostivě buď řekl ano či ne a sám nejdříve se snažil předloženou mu věc koupit pro sebe,postavit to k další raritce a ceny se postupně takto zvyšují.Měl jsem rád Veteran forum,ale i zde vše zavání hledáním takových a podobných rarit a přesto že mám hodně rád světový motocykly pérák,tak po zjištění kolik typů,odlišností,jinak posazených matiček a značek FJ je členěno do jakýchsi podtypů a mezitypů - no prostě hrůza.Ale máme jednu naději , že český národ procitne a asi z toho opět zblbne,až uvidí,čemu že to všemu jsme schopni uvěřit pod pláštíkem vlastnictví nějakého toho unikátu.Když to není unikát tak se pokusíme to z něj udělat.Ale pérák,ten je jen jeden,motocykl,který má jednu historii,motocykl vyráběný v dostatečných seriích,takže na každého se dostane.jsme prostě národ,který miluje rarity a speciality.Tak jim to dejme ať mají radost.........
Není nad starou dobrou Anglii,tam většinou nikde neslyšíte ono zaklínadlo .....jo váženej pane - to je velká vzácnost,to se dnes tak navidí......tvrdí jeden ze strejců na rozednívající burze kdesi v Čechách a za sebou má postavenou chudáka kejvačku, která je mrazem omšelá a čeká na svůj osud rarity až se povede ji dobře prodat.......
modryperak
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 17
Registrován: 9. 3. 2010 08:09
Bydliště: Třebestovice

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod Ládes900 » 19. 10. 2010 13:27

Ceny starých českých motocyklů se vyšplhaly do závratných a nesmyslných výšin. Dobře se prodává díky českému nacionalismu. Přitom zase ta Jawa nikdy žádnou převratnou bombu v sériové produkci nevyráběla (skalní jawisti prominou). Dát za Jawa 500 OHC nějakých 300 000,- Kč mi připadá jako nesmysl, to budu mít v garáži radši tři anglány a ne nedotažený český motocykl. Slušná česká sériová produkce srovnatelná se světem končí nějakou Pragou BD nebo Jawou 350 ohv.
Ládes900
 

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod Čurda » 19. 10. 2010 14:49

nemohu nez souhlasit a je to jeden z duvodu proc sem prodal tu " zavodni" 350 peraka.... bylo to prasne tak ze sem zajel za jednim panem co ma na starosti schvalovani stroju a sam ciste nahodou vyrabi soucastky a td...predem sem byl upozornen od ostatnich ze by jako bylo dobry si neco od nej koupit aby tam to razitko jako dal nebo spis chtel dat.... no a pak se pan a dalsi asi tri chytraci ze teda jako asi jo a kde sem to koupil .... jenze asi za tri dni tel a ze je ta moje hlinikova nadrz spatna a ze von ma tu spravnou ( plechovou) a ze abych mu ji jako dal a uz to jelo..... mezitim sem se dozvedel od cloveka kterej me tu nadrz prodal ze uz mu volal a nadaval mu proc me to prodal a ze by ji koupil hned taky ze ji moc potrebuje no ale ze uz to nejak zaridi....mimochodem ten od koho sem tu nadrz bral si doma uplacal( teda vsechna cest ja bych to nedokazal prinejmencim z fin. duvodu) jawu 350 4valec. sice to nikdy nepojede ale zas je jeden zapomenutej original na svete( sem zvedav kolik jich je jeste takhle zapomenutejch 100 % replik) takze asi tak okolo zavodu a perak a vsichni ty co chodej ze vtomhle roce ma bejt tenhle sroubek natocenej tak a tak a ze je hlavne potreba abych si nekupoval normalni ale ten jejic 100krat drzsi... no tak ty posilam DO.......... no vsak vime kam
jsem moc rad ze tu 350 ma modreyperak a ne nejakej pan smelinarodbornik kteraj by zni udelal super specialni stroj co na ni jezdil Stastnej za 150 tacu .. ikdyz me ted truchu mrzi ze sem to vtom znechuceni prodal
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod thruxton » 19. 10. 2010 15:12

Ono to není jen o hledání rarit,i když samozřejmě je spousta takových,co si myslí že když maj nějakou blbost na motorce trochu jinak,tak si myslí že je to nějaká zajímavost a motorka tím má několikánásobnou cenu než obvykle.((a pokud si to nemyslí,tak se to snaží namluvit ostatním,nejlépe kupcům).Přitom to je často jen produkt kutilství,prostě se kdysi hodně upravovalo.Problém je to,že se na tom živí a přiživuje hodně lidí,kteří zjistili,že někteří zoufalci a blázni za ty staré jawy ty peníze daj.A tím se roztočil kolotoč,kdy prodejci nasazují stále vyšší ceny,někdo to koupí,další vidí že ten to prodal za 50tis.,já to zkusím ze 60 atd.Při tom to nedělají jen překupníci,ale i normální sběratelé.Spousta prodávajících jsou tzv.ZKOUŠEČI(osobně jsem je tak nazval).Ti to ani nějak zvlášť nechtějí prodat,ale nasadí nehoráznou cenu a zkoušejí to za ni prodat.Měsíc,dva,půlrok,když jim zavoláte,řekne že to nemusí prodat,že je mu to jedno,ale že rozhodně nesleví. A nejhorší na tom je,že se třeba po tom púlroce nějakej magor co to za to dá opravdu objeví.A to je celý ten problém,kdyby se lidi šprajcli a přestali ty motorky za ty hausnumera kupovat,tak by i prodávající(pokud by teda chtěli opravdu prodat) to přestali za takové sumy prodávat.
thruxton
 
Příspěvky: 82
Registrován: 30. 3. 2010 21:23

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod thruxton » 19. 10. 2010 16:20

A tady ať se pobavíte(nebo leknete)-nejspíš taky jeden ze zkoušečů: http://www.eurooldtimers.com/cze/inzera ... 1-ohc.html
thruxton
 
Příspěvky: 82
Registrován: 30. 3. 2010 21:23

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod Horác » 19. 10. 2010 16:48

To už je vrchol sprostoty a opovážlivosti...to snad ani nemůže myslet vážně...ten svět se asi zbláznil... :(
DUCATI Paul Smart 1000LE...to je moje závislost...
Obrázek
Horác
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 2017
Registrován: 25. 9. 2009 19:04
Bydliště: Liberec

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod Čurda » 19. 10. 2010 16:51

A DU BLEJT
čestný držitel ocenění BRAMBORA ROKU 2010
Čurda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1989
Registrován: 25. 9. 2009 20:48

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod darius » 19. 10. 2010 16:55

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :oops: :oops: :oops: :oops: NO COMENT.......
darius
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1371
Registrován: 23. 2. 2010 21:52
Bydliště: Rousínov

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod mm-art-airbrush » 19. 10. 2010 18:37

Já mám dědovu Kejvačku , odhlášenou před 20ti lety :D , myslím,že už edobíjí... ale jinak originál stav ( mimo gripů a zrcátka - ale taky dobové :D ) .
Zhruba jeden rozebranej motor k tomu. Naposled jela, když jsem jí honil ve 12ti letech po vesnici. Komprese jak nová mašina...

Za pade je na prodej :lol: ( tím nemám na mysli 50,- ) - jsme přeci v Čechách.... :ugeek:
mm-art-airbrush
Uživatelský avatar
Člen CRC
Člen CRC
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 25. 1. 2010 10:28
Bydliště: Tábor

Re: TIPY NA MOTO Z MOTOINZERCE A TAK

Příspěvekod darius » 19. 10. 2010 20:33

ONO JE JAWA V ČECHÁCH TO CO VESPA V ITÁLII. CO DÁ ITAL ZA VESPU TO NEDÁ NIKDO NA SVĚTĚ :lol: :lol: TOTO JE VESPA ROK 1954 PŘED TOTAL RENOVACÍA HÁDEJTE KOLIK CHTĚLI???????? 2500.- EURO :o :D :D BLÁZNI
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
darius
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1371
Registrován: 23. 2. 2010 21:52
Bydliště: Rousínov

PředchozíDalší

Zpět na motorkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron